מתקופת האבן – קול קורא מהעורכים החדשים

 

שלום רב,

 

מכתב לחוקרי וחובבי הפרהיסטוריה של ארץ ישראל

 

 

המערכת של כתב העת של העמותה הישראלית לפרהיסטוריה (Journal of the Israel Prehistoric Society, JIPS) התחלפה לאחרונה. לאחר שנים ארוכות ומסורות כעורך כתב העת, פרופ' סטיב רוזן סיים את תפקידו. כולנו אסירי תודה לעבודתו המסורה והאיכותית לאורך זמן כה רב.

 

כעורכים החדשים אנו פונים אל כל המחברים הפוטנציאליים ומזכירים לכם כי כתב העת הוא של כולנו וכדאי לפרסם בו את מחקריכם. כתב העת של העמותה הישראלית לפרהיסטוריה הינו במה מרכזית לפרסום דוחות ותוצאות של חפירות ומחקרים הקשורים לפרהיסטוריה של ארץ-ישראל.

 

יתרה מזאת, כתב העת ייכנס בקרוב למערכת העולמית של JSTOR, ובהתאם יהיה זמין באינטרנט לכל המעוניין. מאמרים בני שלוש שנים ומעלה יהיו זמינים להורדה לכל בעלי הגישה המוסדית ל- JSTOR, בעוד המאמרים החדשים יהיו זמינים תמורת תשלום. בכל מקרה, החשיפה הבינלאומית תוסיף נדבך חשוב למקומה של הפרהיסטוריה בארץ-ישראל במאגר הידע העולמי.

 

במקביל נרצה להתחיל מסורת חדשה ולפרסם מאמרים (או לפחות תקצירים) של עבודות מוסמך ודוקטורט בתחום הפרהיסטוריה הישראלית. זו יכולה להיות הזדמנות לשתף את כלל הפרהיסטוריונים בארץ בתוצאות המחקר. נשתדל מאד לעזור ולסייע ככל שניתן כדי שמחקרים מסוג זה יראו אור בכתב העת שלנו.

 

אנו נמשיך לפרסם ביקורת על ספרים חדשים בתחום. המעוניינים שספרם יעבור ביקורת כזו בכתב העת, ישלחו עותק של הספר אל העורך הראשי (דני נדל).

 

כעורכים החדשים אנו פונים אליכם ומעודדים אתכם להמשיך ולפרסם בכתב העת. אנו לא משנים את הפורמאט הכללי של כתב העת, והיבטים טכניים כגון שיטת הציטוט, ביבליוגרפיה, ההפניות לאיורים וכו' נותרו כבעבר (נספח, להלן).

 

על מנת לייעל את העבודה שלנו אנו מבקשים מן המחברים:

 

1.     לכלול את כל כתב היד (כולל לוחות) בקובץ אחד, פרטים להלן.

 

2.     לכלול כתובות דוא"ל של כל המחברים, להתקשרות בזמן תהליך השיפוט וההוצאה לאור.

 

3.     לשלוח את כתב היד לעורכים עד 1 במאי, כדי שהמאמר יספיק להישפט ולהיכנס לכרך היוצא לאור בדצמבר אותה שנה.

 

4.     לשלוח כתב היד אל דני נדל (כתובת: dnadel@research.haifa.ac.il).

 

 

 

כל מאמר המגיע למערכת יעבור מייד הערכה ראשונית, ואם יימצא מתאים יישלח גם לשיפוט חיצוני. אם המאמר יגיע למערכת על פי ההנחיות, אנו מתחייבים לתת למחברים תשובה של התקבל/לא התקבל תוך חודשיים לכל המאוחר.

 

 

 

לשאלות ובירורים בנושא הגשת מאמרים ניתן לפנות לדני נדל (dnadel@research.haifa.ac.il).

 

 

 

בברכה,

 

דני נדל, גיא בר-עוז, דני קאופמן ודני רוזנברג

 

פורסם ביום: 31 בינואר, 2013 | בשעה: 7:31 | ק�גוריות: Uncategorized | ניתן להתעדכן בתגובות חדשות לפוס� באמצעות פיד RSS 2.0 . לא ניתן להוסיף תגובות או לשלוח פינגים.

סגור לתגובות.